BYDLENÍ, KTERÉ VÁM POMŮŽE ŠETŘIT VAŠE FINANCE

I přes to, že jsou dvojdomky velice nízkoenergetické samy o sobě, snažíme se dbát na perfektní zateplení, aby se zbytečně neplýtvalo energiemi. Používáme kvalitní tepelnou izolaci, která vám zajistí příjemnou teplotu po celý rok. Okenní izolační trojsklo tomu skvěle napomáhá a účinně brání prostupu tepla ven a zimy dovnitř. Mimo to, díky automatickému větrání a rekuperační jednotce se výrazně sníží tepelné ztráty, především protože dochází ke zpětnému získávání tepla z vypouštěného vzduchu. Podrobný popis jednotlivých doplňků naleznete níže. 

TEPELNÉ ČERPADLO VAILLANT

Tepelné čerpadlo Vaillant aroTHERM splňuje všechny parametry pro vaše nové úsporné bydlení. Představuje komplexní řešení pro vytápění, přípravu teplé vody a aktivní chlazení, přičemž jeho nesporným benefitem je využití přírodního chladiva. Díky němu má aroTHERM plus velmi nízký potenciál globálního oteplování (GWP 3) a vy s ním tak budete připraveni na budoucnost. Oproti plynovému nebo elektrickému kotli ušetří tepelné čerpadlo zhruba 40-60 % energie. 

REGULAČNÍ TECHNIKA VAILLANT

Regulační technika Vaillant reguluje výkon kotle nebo tepelného čerpadla v závislosti na venkovní teplotě a přizpůsobuje ho podmínkám topného systému. Při instalaci v referenční místnosti lze také aktivovat i prostorové čidlo snímající teplotu, díky které regulátor umožňuje zpětnou vazbu s následnou korekcí topné křivky. Pomocí regulátoru lze naprogramovat i časové řízení ohřevu teplé vody v případě použití nepřímotopného zásobníku.

TEPELNÁ IZOLACE ISOVER EPS 70 

Šedý fasádní polystyren 70F je izolační deska nové generace se zvýšeným tepelným odporem, který má o 20% lepší tepelně izolační vlastnosti a je odolnější proti stárnutí než bílý fasádní polystyren. Mimo to, díky velmi nízké nasákavosti dochází k udržení tepelných a mechanických vlastností, které by byly ovlivněny vlhkostí.

REKUPERACE RECO VAIR

Rekuperační jednotku si lze jednoduše představit jako výměník, přes který proudí přívodní a odvodní vzduch opačným směrem a každý svou cestou, tak aby se nepotkali. Teplo si předají díky teplosměnné ploše, která je mezi těmito proudy vzduchu. Nasávaný venkovní vzduch pomáhá také ohřívat odpadní vzduch ve výměníku, například z kuchyně či koupelny. Díky tomu se výrazně sníží tepelné ztráty, především protože dochází ke zpětnému získávání tepla z vypouštěného vzduchu.

HLINÍKOVÁ OKNA 

Hliníková okna s rámovým tříkomorovým systémem, přerušeným tepelným mostem a skrytými křídly splňují nejvyšší nároky na kvalitu a poskytují celou řadu výhod. Tou nejzásadnější je maximální tepelná izolace, která zajistí, spolu s ostatními doplňky, efektivní využití energií. Velmi úzká pohledová šířka (od 67 mm) z vnější strany a plošně lícujícím křídlem, minimální rám a velká skleněná plocha plně splní vysoké architektonické nároky. 

AKUSTICKÉ CIHLY

Akustické cihly díky své vnitřní konstrukci umí lépe zvuk odrazit nebo pohltit, a to především díky silnějším příčkám, voštinám. Více výplně uvnitř cihly zvyšuje její plošnou hmotnost a cihla tak více izoluje zvuk, stejně tak i více akumuluje teplo v zimě nebo naopak zase chlad v létě.